Kompozitní podlaha
Kompozitní podlaha je typem vícevrstvé podlahové krytiny, jenž se skládá z různých materiálů. Řadí se do kategorie plovoucích podlah a díky nosné vnitřní desce je nejvíce podobná těm laminátovým. Deska je opatřena odolnou a ochrannou vrstvou, díky které zabraňuje pronikání vlhkosti. Je také protiskluzová a navíc má i preventivní účinky proti škrábancům a oděrům. Spodní část kompozitní podlahy je vybavena korkovou podložkou zajišťující tichou chůzi a komfort došlapu.
Chtěli byste takovou podlahu do celého bytu či domu? Tak to není vůbec žádný problém, neboť kompozitní podlaha to vyřeší místo vás, a to proto, že ji tvoří několik vrstev z různých materiálů. Například obsah jádra kompozitní desky je vyrobeno z více než 70 % obnovitelných materiálů, díky kterým patří mezi ekologické produkty.
Vlastnosti kompozitních podlah
Tento druh podlah má celou řadu skvělých vlastností, mezi které patří zejména snadná a zároveň hygienická údržba. Podlaha je statická a voděodolná hodící se do kuchyní, koupelen i chodeb. Díky dobře vybaveným vrstvám (viz výše) bude dlouhá léta vypadat jako nová.
Proč tedy zvolit na podlahu právě kompozit?
- Voděodolnost,
- Spolehlivé click zámky, přes které nepronikne vlhkost,
- Jednoduchá a rychlá pokládka vhodná do prostorů o malé i nadměrně velké ploše, do kuchyní a koupelen,
- Jednotlivý dekor je tisknut přímo na desku a její povrch je ošetřený odolnou ochrannou vrstvou, která efektivně chrání před poškozením a opotřebením,
- Spodní vrstvu tvoří korková podložka, která zajišťuje tichý a komfortní došlap,
- Snadná a hygienická údržba,
- Podlaha je statická a protiskluzová.
Pokládka kompozitní podlahy
Pokládku kompozitní podlahy dokáže díky chytrému click systému položit každý. Pokládka 1 m² plochy podlahy trvá kolem 20 až 30 minut.
Při nákupu nezapomeňte počítat s prořezy a k ploše podlahy připočítejte ještě 10 %. Odřezky menší než 30 cm se již pro pokládku nedoporučuje používat.
Připravte si potřebné nářadí:
- metr,
- vodováhu,
- truhlářský úhelník a pravítko,
- přímočarou pilu,
- aku šroubovák,
- kladivo,
- tužku,
- klíny,
- zalamovací nůž.
Pokládka podlahy
- Nechte desky aklimatizovat minimálně 24 v místnosti, kde je budete pokládat.
- Připravte si rovný čistý podklad a v případě nutnosti naneste parozábranu.
- Pokud není součástí kompozitních desek, pak na podlahu rozložte kročejovou izolaci.
- Pokládat začněte v rohu místnosti a rovnoběžně s oknem a přitom postupujte zleva doprava.
- Spojování pomocí click systému je velmi rychlé a snadné, bez nutnosti lepení.
- S pomocí klínů nezapomeňte zanechat po obvodu místnosti 10 – 15 mm širokou dilatační spáru. Její šířku volte s ohledem na šířku okrajových lišt tak, aby jimi byla následně zakryta.
- Po pokládce desek klíny odstraňte a pomocí zalamovacího nože zkraťte přečnívající fólii nad novou podlahou.
- Těsně nad podlahu přišroubujte montážní svorky ve vzdálenosti 50 cm od sebe a poté na ně nasaďte soklové lišty ladící s dekorem podlahy.
Pokud hledáte vysoce odolnou podlahu proti poškození a vodě, a zároveň se vyznačuje ekologickými parametry, pak rozhodně zvolte kompozitní podlahu, která splní všechna vaše očekávání.