Podlahové krytiny

Terasové podlahy

Na venkovní terasy se stále častěji používají dřevěné krytiny. Na terasy se používají hlavně tropické dřeviny, jejichž sortiment se neustále zvyšuje. Tyto dřeviny mají sice podobný vzhled jako normální dřeviny, avšak jejich obrovský rozdíl se nachází ve fyzikálních a mechanických vlastnostech. Naprostou špičkou mezi tropickými dřevina, používajícími se na terasové podlahy je dřevina Merbau a jihoamerické Ipe.

Merbau nabízí naprosto bezkonkurenční kvalitu. Merbau má velmi nízké hodnoty týkající se objemového sesychání. Dochází tedy k nejmenším změnám při vysychání bobtnání a vnitřním pnutí. Díky svojí hustotě, která dosahuje 1300 kg/ 1 m3, je tvrdost dřeviny doslova extrémní.

Dřevo je odolné proti škůdcům a hmyzu, plísním, termitům, hnilobě a dokonce proti mnoha druhům kyselin. Dřevina Ipe vyniká zase svoji sníženou zápalností. Tato dřevina je olejnatá. Jeho index sesychání je poměrně vysoký, přesto změny v kroutivosti a zakřivení projevují minimálně. Pokud budete hledat další variantu, můžete si vybrat dřevinu Massaranduba. Tato dřevina vyniká opět svojí tvrdostí, odolností a trvanlivostí, navíc je velmi těžká a stabilní. Její cena je příjemnější než u předchozích dřevin. Jde asi vůbec o nejvýhodnější řešení terasových krytin.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Venkovní podlahy a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.