Podlahové krytiny

Plovoucí podlahy navod na montáž

Pokládání plovoucích podlah zahrnuje několik důležitých kroků. Prvním je příprava podlahy na pokládání. Nejprve umístěte neotevřené lamely do středu místnosti a nechte je aklimatizovat na průměrnou pokojovou teplotu. Než začnete podlahu pokládat, musíte ji zbavit všech nečistot a důležité je zkontrolovat také dobrý stav lamel. Pokud najdete nerovnosti větší než dva milimetry je potřeba je zahladit dopředu. Při pokládání budete lamely spojovat k sobě. Tyto spoje se liší podle  značky a výrobce plovoucí podlahy. Obvyklý postup je pokládat pérkem směrem k drážce předchozí položené lamely. Laminátové lamely k sobě musejí pevně doléhat, aby vznikla těsný a pevný spoj. Pro přesný poklad je důležité dodržet dilatační spáru.

Jsou to mezery po obvodu místnosti, protože během změny pokojové teploty se materiál smršťuje a roztahuje. Na všech stranách zdi se dodržuje vzdálenost 0,8 až 1 centimetr. Systém pokládání se opět liší podle výrobce podlahy, vhodné je však začínat pokládat v místě nějaké překážky jako mohou být dveře. Během pokládky je nutné dodržovat stejný postup pokládání a udržování dilatačních mezer.

Pokud je podlaha dobře položena, je možné po ní ihned chodit. Dřevěné podlahy jsou náročnější na údržbu. Přesto stačí udržovat povrch pouze vlhkým hadrem a čistícím přípravkem na laminátové či dřevěné podlahy.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Plovoucí podlahy a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.